Feta të thara bambuje dimërore-Fidanet e thara të bambusë pa kripë

Përshkrim i shkurtër:

Fidanet e bambusë pa kripë prodhohen nga fidanet e bambusë me disa procese, të tilla si prerja e guaskës dhe prerja e rrënjëve, gatimi në temperaturë të lartë, kullimi dhe zbardhja me ujë, prerja manuale/shtypja, tharja/tharja natyrale, ambalazhimi plastik etj.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Përshkrim i produktit:


Furnizimet tona janë nga duart e fermerëve vendas, të egra natyrale, të freskëta të vjela, zero të shtuara, për t'ju dhënë përbërës të mirë natyralë, mbështetuni në tokë për ujitje të ujit të lumit natyror, cilësi të mirë uji, të egër natyral, të punuar me dorë, pa tymosje squfuri, jo shtimi kimik. Copa të zgjedhura magnolie, lastarë bambuje në dimër, reshje të bollshme shiu, tokë pjellore, bar natyral të oksigjenit, diell tharje natyrale, ngjyra e ndritshme, mish i plotë, vlera të pasura ushqyese; Fidanët e tharë të bambusë thahen në diell ose thahen me qymyr nga fermerët, çdo proces familjar është i ndryshëm, kohëzgjatja e gatimit dhe ruajtjes do të bëhet me dy ngjyra të errëta të oksigjenuara. Por për sa kohë që uji flluska, ngjyra do të jetë e bardhë e freskët dhe e ndritshme. Ka disa njolla të bardha në sipërfaqen e lastarëve të tharë të bambusë. Ato janë lëngu i lastarëve, jo njollat ​​e përkeqësimit të trashë. Pas njomjes, këto kristale të bardha do të treten në ujë.

Vlera ushqyese:Fidanet e thara të bambusë dimërore janë të pasura me proteina, aminoacide, yndyra, karbohidrate, kalcium, fosfor, hekur, karotinë, vitaminë B1, vitaminë B2, vitaminë C, ndër të cilat përmbajtja e vitaminave të shumta dhe karotinës është më shumë se dyfishi i lakrës kineze. ; Për më tepër, proteina e lastarëve të bambusë është superiore, dhe lizina esenciale, triptofani, treonina, fenilalanina, acidi glutamik, i cili luan një rol të rëndësishëm në procesin e metabolizmit të proteinave, dhe cistina, e cila ruan konfigurimin e proteinave, kanë një përmbajtje të caktuar dhe janë perime të shkëlqyera për shëndetin.

Procesi i prodhimit:Njëqind për qind e lastarëve tanë të tharë mblidhen nga fermerët nga pyjet e bambusë thellë në male, dhe ato duhet të mblidhen kur filizat janë të freskët dhe të butë. Pranvera bubullima kodrina, shiu pranveror, kur vlera e sezonit të pranverës dhe verës; Në këtë stinë, mund të shihni fshatarët që mbajnë thasë me shata në male për të gërmuar fidanet e bambusë vetëm rriten nga fidanet e bambusë, të butë mund të thithin ujë. Më pas përmes prerjes artificiale të prerjes së prerjes së rrënjëve, kullimit me ujë, gatimit me temperaturë të lartë, prerjes manuale, tharjes natyrale, paketimit dhe shpërndarjes së shumë proceseve të rafinuara.

Si të hani: Thithja e shpejtë: Fillimisht nxirrni lastarët e tharë të bambusë dhe ziejini për 1 orë në zjarr, më pas prisni copa të vogla me thikë, shtypni për 2 orë me tenxhere me presion dhe më pas nxirreni thikën në feta të holla. Thithja e plotë: lastarët e tharë të bambusë duhet të thithen paraprakisht për 24 deri në 48 orë përpara se të hanë dhe të ndërrojnë ujin 3-4 herë në mes për të mbajtur cilësinë e ujit të qelbur (ndryshimi në flluska të nxehta në dimër); Pasi fidanët e bambusë të jenë njomur, i shtrëngoni me duar dhe pa zemër të fortë, mund t'i prisni në feta të holla për të bërë ushqim të shijshëm (zbardhni për 15 minuta para se t'i gatuani për shije më të mirë).

 

   

  • E mëparshme:
  • Tjetër: